logo

KONTAKT

E-MAIL

Skype: Skype 

DobraMetoda
 

 

 

 

 

 

W 1973 roku w Izraelu miał miejsce miesiąc trwający, strajk lekarzy  podczas którego odnotowano spadek śmiertelności o 50 procent. Kilka lat później, dwumiesięczna przerwa w pracy kolumbijskich lekarzy w Bogocie zaowocowała 35 procentowym spadkiem śmiertelności. A podczas tzw. strajku włoskiego lekarzy w Los Angeles, protestujących przeciwko zmniejszeniu wielkości wypłat z ubezpieczeń za popełnione błędy lekarskie, ilość zgonów zmniejszyła się o 18 procent.

W momencie powrotu lekarzy do pracy śmiertelność natychmiast wzrosła do poprzedniego poziomu. Każdego roku 1.2 mln Brytyjczyków jest hospitalizowana z powodu niewłaściwej opieki medycznej. W USA, gdzie rocznie 40 000 osób ginie z powodu użycia broni palnej - szansa bycia "zabitym" przez lekarza jest trzykrotnie większa. I każdego roku więcej osób ginie z powodu infekcji nabytej podczas pobytu w szpitalu, niż w wyniku wypadku drogowego.


Komentarz dra Mercoli:

Ponad 20 lat temu krytyk amerykańskiej kultury Ivan Illich napisał, że opieka zdrowotna stała się zagrożeniem dla naszego zdrowia. Ostatnio Gary Null udzielił wyczerpującego wywiadu  w którym ujawnił, że konwencjonalny system opieki zdrowotnej w samych Stanach Zjednoczonych jest odpowiedzialny każdego roku za śmierć prawie 800 000 osób.

Żyjemy dzisiaj przeciętnie dwa razy dłużej w porównaniu z XIX-XX wiekiem, ale tego postępu nie zawdzięczamy współczesnej medycynie. Cholera, dur brzuszny, gruźlica i biegunka były już w odwrocie kiedy zaczęto stosować antybiotyki i szczepionki.

Główna przyczyna?

Higiena i dostateczna ilość pożywienia chroniąca przed głodem.

Jednakże, jak to uczynił jasnym powyższy artykuł, jeśli przyjrzeć się osiągnięciom medycyny na przestrzeni dziejów, 80 procent najbardziej popularnych metod leczenia i stosowanych leków nie została nawet gruntownie przetestowana i wcale nie przyczynia się do utrzymania przez ciebie zdrowia. W rzeczywistości prawdopodobnie stanowi nawet dla niego zagrożenie. Na przykład przesadne użycie antybiotyków może nie tylko spowodować odporność na nie, ale również może zniszczyć naturalną równowagę bakterii w organizmie.

Ostatnie badania ujawniają również, że
mammografia częściej prowadzi do raka, niż wykrywa go, i że często bezpieczniej jest nie operować raka prostaty. Kiedy zapytano 118 onkologów w jednym z większych ośrodków zajmujących się rakiem w USA o to, czy będąc pacjentami chorymi na raka, poparliby chemioterapię, trzy czwarte z nich powiedziała, że odrzuciłoby ją.

Dlaczego? Ponieważ leczenie raka jest "nieskuteczne, ai poziom toksyczności jest nie do przyjęcia".

Ciągle jednak wielka ilość ludzi poddaje się tej trującej terapii. Pacjent stał się przedmiotem w systemie w którym technologia jest panem. Bezbronny pacjent jest nieuchronnym rezultatem faktu, że system opieki zdrowotnej zdegenerował się do przemysłu w którym procedury są bardziej ważne niż ludzie.

Istnieje inny sposób

Powrót do zdrowia jest złożonym procesem w którym - w przeciwieństwie do zachodniego punktu widzenia - nie tylko medycyna i namacalne dowody odgrywają rolę, ale również niewidoczne aspekty, takie jak nadzieja, przekonania, zaufanie i wola. Lekarze wiedzą z doświadczenia, że pacjenci dopytujący się o swoje problemy i wyniki, zwykle odżywiają się lepiej. Matka może wyprodukować antyciała w swoim mleku, kiedy jej dziecko cierpi z powodu infekcji.

Chińska, indyjska, indiańska i inne tradycyjne rodzaje medycyny są narzędziem wspierającym twoje ciało w procesie samouzdrowienia. Tradycje te przyjmują, że natura jest doskonała, a ciało chce być zdrowe.

Pomijając fakt, że alternatywne terapie takie, jak homeopatia i akupunktura mają na swoim koncie liczne dowody potwierdzające ich skuteczność w leczeniu, traktują one pacjenta z większym szacunkiem. Stosują integralne podejście zamiast zajmowania się jedynie symptomami. Sami lekarze naturalnej medycyny zwykle poświęcają pacjentom więcej czasu i uwagi. Słuchają całej historii zawierającej uczucia pacjentów takie, jak smutek i rozpacz.

Uwaga i troska są decydującymi elementami. Są to jednak wartości rzadko znajdowane w współczesnym systemie opieki zdrowotnej. Lekarze chcący poświęcić pacjentom swoją uwagę są ścigani przez szpitalny system administracyjny oraz spółki medyczne naciskające na "wydajność". Mówi się, że ostatnio The Economist przekonywał, że system opieki zdrowotnej w sferze wydajności mógłby się mnóstwo nauczyć od McDonald'sa.

Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem

Wzięcie odpowiedzialności oznacza coś więcej niż przestrzeganie diety. Oznacza zadawanie pytań. Co mogę zrobić sam? Jak mogę inaczej żyć? Jaki styl życia bardziej by mi odpowiadał? Oznacza kres postrzegania lekarza jako kogoś wszystkowiedzącego, ale jako partnera, który może pomóc znaleźć najlepszą metodę leczenia. Oznacza to poszukiwanie najlepszej terapii zarówno w obszarze konwencjonalnej, jak i alternatywnej medycyny.

J. Mercola

Podobny temat:

Lekarze jedną z głównych przyczyn zgonów