logo

STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
KONTAKT

 

eft

 

Gay Craig zajmuje się metodą polegającą na przywracaniu równowagi energetycznej w ciele od 1991 i, jak to sam określa, 'ciągle mu szczęka' opada, kiedy widzi rezultaty. Ma na swoim koncie wyleczenie z niezliczonej ilości fobii, ataków lęku/paniki, traumatycznych wspomnień, poczucia winy, smutku oraz innych, fizycznych objawów chorobowych. Wszystko to działo się najczęściej w przeciągu kilku minut. Mimo tego, że EFT nie jest zgodna z konwencjonalnymi, powszechnie panujacymi przekonaniami na temat terapii, jej efekty są godne uwagi. Oczywiście EFT nie jest metodą doskonałą. Nie odnosi sukcesu w 100%. Jednakże zwykle działa skutecznie, a rezultaty są czasami wręcz spektakularne. Co istotne - często działa tam, gdzie wszystko inne zawiodło.

Wszyscy pracujemy nad tym, żeby dowiedzieć się dlaczego EFT działa tak skutecznie. Zgodnie z koncepcją, która zakłada, że "przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest jakieś zakłócenie układu energetycznego ciała", EFT koncentruje się na jego korekcie. Zatem EFT można określić jako rodzaj emocjonalnej akupunktury bez użycia igieł. Zamiast nich, w czasie kiedy klient jest skupiony na swoim problemie, "opukuje się" pewne punkty - meridiany, żeby pobudzić przepływającą przez nie energię.

Te krążące w ciele subtelne energie były dotychczas, w większości przypadków, ignorowane przez zachodnią naukę. W rezultacie ich użycie do poprawy emocjonalnego zdrowia i duchowego wzrostu było, delikatnie mówiąc, rzadkie. W EFT uważa się, że właśnie te subtelne energie są główną przyczyną emocjonalnego bałaganu. Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy efekty dalece przewyższające efektywność konwencjonalnych metod. Nawet pobieżny przegląd historii różnych przypadków, z jakimi Gary Craig miał do czynienia, unaocznia oczywistość tego faktu.

EFT często również przynosi uwolnienie od szerokiej gamy możliwych fizycznych symptomów. Jest to niewątpliwie dowód potwierdzajacy założenie, że istnieje związek między występującymi fizycznymi objawami, a czyimś stanem emocjonalnym. Porównując EFT z innymi technikami, pozwala ono uzyskać istotne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, bez stosowania środków mogących wywołać ból.

www.emofree.com