logo

STRONA GŁÓWNA
ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Osiągnij pełną niezależność zdrowotną stosując
Program Zdrowego Odżywiania

Witam w skróconej wersji programu odżywiania. Z jego całością, która zawiera również 150 nowych przepisów, możesz zapoznać się czytając moją nową książkę "Program osiągnięcia całkowitego zdrowia" (daję na nią wieczną gwarancję, ponieważ naprawdę poprawi twoje zdrowie i wagę!)

Program powstał na bazie kilkudziesięciu lat doświadczenia - lat spędzonych na studiowaniu rozległych badań, naradach i dyskusjach z kolegami lekarzami, a przede wszystkim lat uwieńczonych sukcesem wyleczenia wielu tysięcy pacjentów. Czy walczysz z nadwagą, czy też z chorobą lub brakiem kondycji, albo też postrzegasz siebie za względnie lub zupełnie zdrowego, jestem pewny, że stosując zalecania zebrane poniżej i przedstawione w pełni w mojej nowej książce, osiągniesz szczęśliwe i zdrowe życie, na które w pełni zasługujesz.


Co więc czyni ten program innym od wszystkich diet, które dotąd wypróbowywałeś? Opiera się na faktach. Nie ma w nim cudownych kuracji, a jedynie narzędzia, które pomogą ci zrozumieć swoje ciało i osiągnąć optymalne zdrowie.

Wielu wiodących dietetyków zastosowało rozwiązania bazujące na przekonaniu, że jakaś jedna określona metoda może być stosowana uniwersalnie. Rzeczywiście istnieją uniwersalne prawdy, takie jak szkodliwość cukru, czy toksyn. Moje doświadczenie nauczyło mnie jednak, że ogólne podejście typu "jedna metoda pasuje dla wszystkich" (ang. one-size-fits-all) nie sprawdza się.

To, co je jedna osoba, dla drugiej może być trucizną.

Wiele diet może poprawić coś u jednej osoby, ale nie zadziałać albo nawet pogorszyć sytuację u drugiej z powodu różnić w biochemii metabolicznej. Tak jak wszyscy się różnimy, jeśli chodzi o nasz wygląd zewnętrzny, tak samo różnimy się na wewnętrznym poziomie (biochemii i fizjologii) - przetwarzamy pożywienie i wchłaniamy składniki odżywcze na różne sposoby. Kiedy zastosujesz dietę opartą na własnym typie metabolicznym, pozbędziesz się wielu problemów zdrowotnych.

Zajmując się swoimi problemami fragmentarycznie, tzn. likwidując jedynie symptomy, często uzyskujesz tymczasową ulgę. Tak naprawdę jednak sam problem nie znika. Często przenosi się on do innej części ciała albo powraca w krótkim okresie czasu. W przeciwieństwie do tego, kiedy zastosujesz podejście oparte na własnym, unikalnym typie metabolicznym - zaspakajając specyficzne potrzeby biochemiczne organizmu wynikające z genetyki - twoje problemy zdrowotne będą eliminowane na poziomie przyczynowym i w ten sposób uzyskasz stałą poprawę i zdrowie.

Nie będziesz głodny

Nie musisz się martwić o to, że będziesz odczuwał głód. Kiedy zaspokoisz swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze, nie będziesz odczuwać przykrego uczucia głodu. Kiedy ostatecznie zrównoważysz swoje potrzeby, twoja przemożna chęć na potrawy, czy smaki zniknie i każdego dnia będziesz się budził z większą ilością energii niż jesteś jej w stanie zużyć. Natomiast jeśli zauważysz, że tak się nie dzieje to jest to sygnał, że nie zaspakajasz potrzeb swojego ciała i będziesz musiał zmodyfikować program.

Potrafisz tego dokonać! Dzieląc plan na trzy etapy uczyniłem go wykonalnym.

Główną różnicę między etapami stanowi stopniowe, coraz bardziej nieugięte stosowanie zasad zdrowego odżywiania. W większości są to zalecenia stojące w opozycji do powszechnie obowiązujących zwyczajów, ale zostały stworzone, żeby doprowadzić cię do stanu optymalnego zdrowia i samopoczucia. Wszystkie trzy poziomy mają te same wymagania w stosunku do spożywania węglowodanów, białek i wysokiej jakości tłuszczy. Kluczem do poprawy zdrowia jest znormalizowanie poziomu insuliny i jest to niezbędny czynnik do odniesienia sukcesu na wszystkich trzech poziomach. Jedną z głównych różnic jest rodzaj białek dopuszczonych do spożycia. Białko o wyższej jakości wprowadzasz stopniowo w miarę robionego postępu w kierunku zdrowszego poziomu.

Kiedy zmieniasz poziom, musisz stosować wszystkie ograniczenia wprowadzone    wcześniej, ponieważ nie powtarzam ich.

W miarę czynionego postępu, stopień trudności wzrasta, ale dzieje się to równocześnie ze wzrostem uczucia wolności. Wkrótce będziesz się cieszył poziomem zdrowia o którym nawet nie myślałeś, że jest możliwy!

Następna strona: Początek Programu Odżywiania dra Mercoli

Uwaga

Całość materiału dotyczącego odżywiania autorstwa dra Mercoli pochodzi z jego strony i jest chroniona przepisami z tego wynikającymi