logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Lekcja 1: Zmień sposób używania jajek

To jest ostatni etap wprowadzania zmian: nadszedł czas na nie gotowanie żółtek i stosowanie całych surowych jajek. Jeśli martwisz się salmonellą, są małe ku temu powody, ponieważ jedynie jedno na 30 000 jajek w USA jest nią zarażone. Nawet jeśli się zarazisz tą stosunkowo łagodna, samoleczącą się chorobą, jest ona łatwa do leczenia w większości przypadków za pomocą tzw. "dobrych" bakterii. Na tym poziomie większość ludzi ma wystarczająco silny do zwalczenia salmonelli system immunologiczny, więc jest nieprawdopodobne, żeby stanowiła ona problem. Przeczytaj proszę mój obszerny artykuł na temat używania surowych jajek.

Lekcja 2: Wstrzymaj spożycie wszystkich produktów nabiałowych.

Dla większości ludzi jest bardzo ważną rzeczą zaprzestanie spożywania przemysłowego nabiału. Nie dotyczy to wszystkich, ale większość zdaje się odnosić korzyści z usunięcia go ze swojej diety. Zalecam, żebyś unikał nabiału przez kilka tygodni i obserwował czy twoje zdrowie się poprawi. Unikaj przemysłowych produktów takich jak:

Unikaj również bezmlecznych produktów które stwarzają problemy z innych powodów:

Zauważ, że wielu ludzi może tolerować surowe mleko (niepasteryzowane), i rzeczywiście wzmacnia ono ich zdrowie. Jednakże jest trudne do zdobycia i musiałbyś je kupować bezpośrednio od rolnika, ponieważ jego oficjalna sprzedaż jest zabroniona. Sery można spożywać pod warunkiem, że nie powodują alergii. Sery z mleka nieprzetworzonego są najczęściej dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, jako, że ich sprzedaż jest zgodna z prawem.

Lekcja 3: Nie jedz żadnej wieprzowiny - są lepsze rodzaje mięsa.

Świnie to padlinożercy i z racji tego są często zarażone pasożytami, których nie niszczy gotowanie. Najlepiej unikać każdego rodzaju szynki i wyrobów wieprzowych. Tłuszcz wieprzowy może być mocno zanieczyszczony zarodnikami pleśni i jest również stosowany w laboratoriach do wyhodowywania komórek rakowych, ponieważ przyspiesza ich wzrost.

Bizon i struś to dwa, zdecydowanie najlepsze gatunki mięsa, ponieważ są najzdrowsze, mają fantastyczny smak i pochodzą z naturalnej hodowli w której nie używa się antybiotyków lub hormonów. Bydło karmione trawą (pasące się na łące) jest następną doskonałą opcją, a dziczyzna oraz baranina jest równie dobrą, ponieważ są to zwierzęta wolne i generalnie ich mięso zawiera niewiele pestycydów. Kurczak i indyk są również dopuszczalne.

Lekcja 4: Wyklucz skorupiaki

Doradzam unikanie i wykluczenie wszystkich skorupiaków (homary, kraby, krewetki, itd.) ponieważ są padlinożercami często zarażonymi pasożytami i wirusami.

Lekcja 5: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaprzestań stosowania odżywek białkowych; rozważ stosowanie zdrowszego "konwencjonalnego" pożywienia.

Jeśli nie zrobiłeś tego już wcześniej, powinieneś obecnie bardzo poważnie zastanowić się nad zrezygnowaniem z preparatów białkowych, jako regularnego źródła pożywienia, ponieważ są to produkty wysokoprzetworzone. (Na tym etapie zdecydowanie nie powinieneś już zjadać odżywek sojowych). Jeśli podróżujesz i wiesz, że twoim jedynym wyborem będzie niezdrowe hotelowe jedzenie, rozważ zabranie ze sobą wygodnego produktu o szerokich wartościach odżywczych jakim jest Living Fuel. Chociaż nic nie może zastąpić prawdziwych warzyw i innej nieprzetworzonej żywności zalecam Living Fuel Rx - nie tylko bogaty w białko i prawie wszystkie witaminy - kiedy po prostu nie możesz przygotować swojego posiłku jest to z pewnością lepszy wybór, niż preparaty białkowe i inne substytuty. Oczywiście jeśli masz wybór jedynie miedzy odżywkami białkowymi i okropnie niezdrowym hotelowym jedzeniem (albo czymś w tym rodzaju), odżywka jest ciągle lepszym wyborem!

Lekcja 6: Unikaj orzeszków ziemnych

Orzeszki ziemne są szczególnie problematyczne, ponieważ niezawierają omega-3, zmieniają proporcje omega 6:3 i są często zanieczyszczone pestycydami.

Następna strona: Węglowodany