logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Teraz o najważniejszym składniku twojej diety – wodzie! Stanowi ona w ponad 70 procentach zawartość tkanek organizmu i odgrywa ważną rolę w niemalże każdej jego funkcji - regulacji temperatury, stanowi wyściółkę stawów, zapewnia transport tlenu do komórek i usuwa zanieczyszczenia z organizmu. Dlatego jest tak istotną rzeczą zwrócenie uwagi na to, co pijesz.  

Lekcja 1: Pij 1 litr wody na każde 23 kg wagi ciała dziennie.

Picie  wystarczającej ilości wody jest prostym, podstawowym i ważnym krokiem na drodze do zdrowia.

Twoje ciało potrzebuje 1 litra na każde 23 kg wagi ciała, żeby funkcjonować na optymalnym poziomie. Jeśli zwykle pijesz mniejszą ilość, żeby uniknąć biegania do toalety co parę minut, będziesz musiał zwiększać jej ilość stopniowo. 

Przez krótki okres czasu twój pęcherz będzie przyzwyczajał się do nowej sytuacji, aż do momentu kiedy osiągniesz wystarczający poziom. W tym celu wypróbuj podany poniżej schemat:

Jeśli pijesz zalecaną ilość wody z łatwością unikniesz odwodnienia, które istotnie wpływa na stan twojego zdrowia. Powoduje:

Lekcja 2: Pij wodę w odpowiednim tempie.

Ważne jest popijanie wody przez cały dzień. W zależności od budowy ciała, organizm może przerobić trochę więcej niż jedną szklankę przez godzinę. Jeśli za jednym razem wypijesz dużo więcej, nadmiar nie zostanie wykorzystany, ale najzwyczajniej w świecie wypłynie z ciebie w toalecie. Trzymaj więc butelkę z wodą koło siebie przez cały dzień. W ten sposób dokładnie będziesz wiedział ile wody pijesz.

Lekcja 3: Pij zdrową wodę.

Zdrowa woda? Założę się, że myślisz, że każda woda jest zdrowa! Nie daj się zwieść! Zdrowa woda to taka, która nie zawiera zanieczyszczeń. Niemal całość wody dostarczana z miejskich wodociągów zawiera chlor. Europejczycy wiedzą od wielu lat, że fluorki są toksyczne i już dawno temu usunęli go ze zbiorników wodnych. Zainstaluj sobie filtr, żeby mieć pewność, że nie masz w wodzie chloru i fluorków.  Toksyczny poziom arszeniku dotyczy około 5% zbiorników wodnych z których pobierana jest woda pitna i może to powodować problemy zdrowotne.

Dodatkowo, tysiące ton substancji chemicznych spłukuje się w toaletach (ang)  i wiele z nich znajduje się potem w zbiornikach wody pitnej, ponieważ systemy filtrujące nie są w stanie ich usunąć.

Jest kilka sposobów na uzyskanie zdrowej wody w domu:

Lekcja 4: Możesz użyć soku cytrynowego, żeby dodać wodzie smaku i unormować poziom pH.

Możesz dodać soku owocowego, żeby poprawić jej smak i znormalizować poziom pH, jeśli jest zbyt kwaśny. Jednak bądź ostrożny i nie rób tego przez cały czas ponieważ wzrasta ryzyko pojawienie się alergii.

Lekcja 5: Oceń swój system zaopatrzenia w wodę.

Jeśli masz zmiękczacz wody usuń go i zamień na system odwróconej osmozy. Jeśli masz wodę z miejskiego wodociągu również zainteresuj się dodaniem filtra do prysznica, żeby usunąć chlor, ponieważ narażasz się na jego szkodliwość bardziej niż podczas picia wody. Jeśli masz swoje własne, dobre źródło wody, nie jest to konieczne.

Lekcja 6: Kontroluj to, co pijesz.

Następna strona: Suplementy