logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Lekcja 1: Nadszedł czas na założenie systemu filtracji wody z odwróconą osmozą!

W przeciwieństwie do filtrów węglowych, system odwróconej osmozy likwiduje w wodzie wszystkie fluorki, jakie są do niej dodawane. Usuwa dosłownie wszystkie zanieczyszczenia z wody, również fluorki, szczególnie jeśli jest połączony z dodatkowymi filtrami węglowymi.

Jeśli nie chcesz instalować systemu odwróconej osmozy możesz często dostać wodę przefiltrowaną tym systemem w punktach ze zdrową żywnością. Mają zbiorniki i możesz je tam bezpośrednio wypełnić. (W Polsce nie ma takie możliwości)

Staraj się nie kupować 5-litrowych butelek z PCV, ponieważ przenika z nich nazbyt wiele szkodliwych środków chemicznych do wody. Pięciolitrowe pojemniki i butelki (PET) są o wiele lepsze i dodatkowo nie pozastawiają paskudnego plastikowego smaku. (W Polsce wodę sprzedaje się w butelkach PET).

Lekcja 2: Ogranicz ekspozycję na fluorki zawarte w wodzie, jakie używasz do kąpieli.

Większość ludzi nie uświadamia sobie, że ich prysznic jest znaczących źródłem chloru. Najlepiej nałożyć na niego filtr. Jeśli kąpiesz się, wypełnij wannę wodą przefiltrowaną. Koszt takiego filtru to 29 $ (art. #181128) pod nr tel. 800-642-2112. Prawdopodobnie nie jest to konieczne jeśli masz wodę ze studni. Pamiętaj również o tym, że powinieneś stosować system odwróconej osmozy, jeśli masz zmiękczacz wody.

Lekcja 3: Unikaj fluoru.

Czy wiesz, że prawie cała Europa miała zwyczaj stosować dodatki fluoru do swoich zbiorników z wodą pitną, ale po przebadaniu bardziej dokładnie problemu zdecydowali się nie robić tego?

Jeśli chodzi o napoje inne niż woda, zalecam rozpoczęcie ich ograniczania i wykluczania. Na etapie zaawansowanym jedynym zalecanym napojem jest woda i mleko matek dla niemowląt. Żeby sprawę ułatwić wybierz jeden napój miesięcznie do usunięcia z menu.

Następna strona: Suplementy