logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Nadszedł czas wyeliminowania wszystkich napoi oprócz wody (i mleka matki dla niemowląt). Woda jest zdecydowanie tym jedynym napojem, który powinieneś pić na tym poziomie. Żeby to zrobić podążaj za wskazówkami umieszczonymi w poniższych lekcjach.

Lekcja 1: Wyeliminuj kawę.

Może intuicja podpowiada ci, że kawa nie jest najlepszym płynem do picia, ale nie rozumiesz dlaczego. Oto kilka powodów, żeby wyeliminować kawę ze swojej diety.

Jeśli toczysz walkę przy wprowadzaniu zmian w diecie, możesz sobie zostawić kawę na koniec. Jednakże zaprzestanie jej picia powinno być jednym z twoich celów. Kawa nie powinna być nigdy pita jeśli jesteś w ciąży, masz wysokie ciśnienie, cierpisz na bezsenność oraz stany lękowe, czy niepokój.

Oto kilka wskazówek zmniejszających szkodliwe picie kawy, zanim zostanie całkowicie wyeliminowana z diety:

Lekcja 2: Wyeliminuj wszystkie formy alkoholu, piwa, wina i mocnych trunków.

Chociaż umiarkowane picie wina - tj. 1-2 szklanki dziennie -- może przynosić korzyści zdrowotne, wszystkie alkohole osłabiają zdolność kierowania pojazdami i mogą podnosić ryzyko utraty zdrowia. Odradzam to większości ludzi. Jestem przekonany, że alkohol powinien być zarezerwowany dla tych, u których nie istnieje ryzyko uzależnienia się od niego i dla tych, którzy osiągnęli stan optymalnego zdrowia, a więc kontrolują ilość spożywanych węglowodanów (cukry i zboża).

Lekcja 3: Wyeliminuj soki owocowe i napoje sportowe .

Soki owocowe kupowane w sklepach są często zanieczyszczone pleśnią i dlatego powinno się ich unikać. Zawierają również dużą ilość rafinowanych węglowodanów. Każda 355ml butelka soku ma mniej więcej tyle samo ilości cukru (8 łyżeczek), co 355 ml butelka napoju, nawet jeśli nie dodano do niego żadnego cukru.

Napoi dla sportowców należy również unikać.

Następna strona: Suplementy