logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Wraz ze wszystkimi zmianami dotyczącymi odżywiania, należy wprowadzić pewne podstawowe zmiany do swojego sposobu życia, które pomogą ci na drodze do doskonałego zdrowia i samopoczucia. 

Lekcja 1: Stosuj takie techniki jak EFT, do kontrolowania niepokoju i stresu, eliminowania braku wiary w siebie i negatywności, oraz budowania samokontroli i spokoju umysłu.

(Jeśli nie poświeciłeś temu uwagi wcześniej – lekcja jest już powtarzana – skup się na tym teraz)

Nie ma większego wroga dla twojego fizycznego zdrowia niż negatywny obraz siebie oraz wysoki poziom stresu. Wielu ludzi na początku odnosi sukces we wdrażaniu diety  -- ponieważ chcą stracić nadwagę, wyleczyć jakąś chorobę, lub po prostu podnieść odporność organizmu na choroby – ale zaraz potem wracają do starych nawyków ...  i w konsekwencji do "starego" ciała ze starymi dolegliwościami. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim nie zostały pokonane emocjonalne bariery.

Żeby odnieść pełny sukces stosując mój program odżywiania gorąco zalecam, żebyś pracował nad pokonaniem swoich emocjonalnych barier, niezależnie od tego czy powstały one dzięki stresowi jakie niesie z sobą życie, czy urazami emocjonalnymi.

Istnieje mnóstwo technik instalowania w sobie pozytywnych uczuć i myśli oraz stwarzania uczucia wewnętrznego pokoju. Najlepiej znaleźć taką, która pomaga ci, niezależnie do tego, czy jest tradycyjna czy "alternatywna", i wytrwale ją stosować. Zgodnie z moim doświadczeniem klinicznym, a wypróbowałem juz całe mnóstwo metod w trakcie mojej praktyki lekarskiej, i sam się poddawałem wielu (zarówno tradycyjnym jaki i alternatywnym), żadna nie ma tak wysokiego wskaźnika sukcesu, jak EFT.

 Zachęcam przynajmniej do przetestowania EFT. Jest to rodzaj emocjonalnej akupresury, która choć może się wydać niezwykłą niektórym na początku, działa cuda jeśli chodzi o wymazywanie negatywnych emocji i instalowanie pozytywnych. 

W trakcie stosowania EFT, podczas skupienia umysłu na psychologicznym/ emocjonalnym problemie w pozytywny sposób za pomocą użycia afirmacji, stosowany jest nacisk na punkty energetyczne – te same, których używa się w akupunkturze od tysięcy lat (te punkty energetyczne zostały ostatecznie rozpoznane  jako prawidłowe przez farmaceutów i chirurgów (uzależnionego amerykańskiego establishmentu medycznego). Punkty te są opukiwane, a nie nakłuwane, jak to ma miejsce w akupunkturze, ponieważ wykazano, że nacisk na te punkty jest wszystkim co jest potrzebne do zaktywowania bioneergii ciała.  Kombinacja pozytywnego umysłowego nastawienia  i fizycznego bodźca jest zadziwiająco skuteczna w szybkim eliminowaniu takich rzeczy, jak stres/napięcie, głód, urazy psychiczne etc.

 Stosuję regularnie EFT w mojej praktyce i gorąco zachęcam do jego stosowania w celu uzyskania doskonałego zdrowia emocjonalnego.  Chociaż ta kwestia jest ciągle pomijana i niedoceniana, zdrowie emocjonalne jest absolutnie niezbędne do uzyskania fizycznego zdrowia i wyleczenia dolegliwości – nieważne jak bardzo jesteś oddany zdrowej diecie i prowadzeniu zdrowego trybu życia, twoje ciało nie uleczy się całkowicie i nie zapewni sobie potrzebnych sił do ochrony jeśli emocjonalne bariery stoją ci na drodze.

 EFT jest łatwe do nauki i może ci pomóc w:

 ·        Pozbyciu się negatywnych uczuć

·        Zmniejszeniu chęci jedzenia

·        Zmniejszeniu lub wyeliminowaniu odczuwanego bólu

·        Wprowadzeniu w życie celów

 Możesz nauczyć się tego jak stosować EFT samodzielnie na sobie i bliskich ściągając bezpłatny podręcznik EFT.  Chcąc bardziej zgłębić sprawę regularnego stosowania EFT  rozważ nabycie zrobionego przeze mnie kursu  EFT na płytach DVD lub VHS; zawierają one również omówienie mojego programu odżywiania i  demonstrację na żywo.

Uwaga: Tą lekcję powtarzam na każdym etapie, ponieważ jest  decydującym czynnikiem w osiągnięciu długoterminowego sukcesu.

Lekcja 2: Kontroluj swoje nawyki żywieniowe.

Lekcja 3: Zapewnij sobie dobry sen.

Jeśli chcesz się dobrze wyspać to ważnym czynnikiem jest zupełna ciemność. Sugeruję:

 ·        Spać około 7 – 9 godzin każdej nocy.

·        Unikać jedzenia przed pójściem spać  -- szczególnie zboża i cukru.

·        Spać w jak najbardziej zaciemnionym pomieszczeniu.

·        Nie mieć odbiornika  TV przed łóżkiem.

·        Unikać stosowania głośnych budzików.

·        Utrzymać temperaturę w sypialni niższą o 30%.

·        Kłaść się do łóżka tak wcześnie jak tylko to możliwe. Nasz organizm, a szczególnie nadnercza, większość odpoczynku i regeneracji załatwiają w godzinach miedzy 23 a 1 nad ranem.

 Po więcej informacji na ten temat oraz po inne rady dotyczące snu zajrzyj do Przewodnika dobrego snu. (ang)

 Lekcja 4: Zacznij ćwiczyć, zwłaszcza jeśli chcesz schudnąć.

Absolutnym minimum jest  ćwiczenie przez  30 min. dziennie. Jeśli chcesz schudnąć czas ćwiczeń należy wydłużyć do przynajmniej 60 min. dziennie. Jeśli jesteś cukrzykiem brak ćwiczeń nie pozwoli ci kontrolować choroby, dopóki nie wprowadzisz ich do planu dnia. Jeśli dopiero rozpoczynasz ćwiczenie powoli wydłużaj czas aż osiągniesz wymagane 60 min. W tym celu możesz poskładać kilka krótszych okresów ćwiczeń w ciągu dnia. System oparty na kombinacji ćwiczeń i diety niesamowicie współpracuje ze sobą. Powtarzam – nie będziesz mógł kontrolować cukrzycy bez ćwiczeń.

Pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń po słońcem, ale pod warunkiem, że twoją jedyną opcją nie jest, tak jak u większości ludzi, pójście na basen z chlorowaną wodą. Zalecam unikanie tego, ponieważ wchłaniasz więcej chloru pływając na basenie, niż gdybyś pił kranówkę przez tydzień. Pływanie w jeziorze, oceanie lub innym naturalnym zbiorniku jest zalecane.

Zobacz Exercise to Improve Your Body and Your Brain (ang) , żeby zapoznać się z dalszymi zaleceniami dotyczącymi ćwiczeń i mieć dostęp do tabeli z planem ćwiczeń, żeby móc zaplanować swoje. Zalecam również zapoznanie się z następującymi artykułami:

 

Krótkie okresy ćwiczeń sumują się  -- zawiera moje zalecenia (ang)

Aerobic lepiej obniża ciśnienie (ang)

Regularne ćwiczenie zapobiega przeziębieniom (ang)

Ćwiczenie dobre na depresję (ang)

Ćwiczenie obniża zachorowalność na raka piersi (ang)

Cukier i brak ćwiczeń zwiększa ryzyko zachorowalności na raka trzustki (ang)

Ćwiczenia i rak (ang)

Ćwiczenia redukują ryzyko raka jajników (ang)

Ćwiczenia obniżają śmiertelność z każdego powodu (ang)

Lekcja 5: Jeśli palisz, teraz nie rzucaj palenia.

Wiem, to brzmi dziwnie. Na ogół jest to pierwsza rzecz o którą prosi większość lekarzy.  Może o tym nie wiesz, ale cukier ma daleko bardziej szkodliwy wpływ na twoje zdrowie (ang), niż papierosy.

O wiele bardziej istotne jest zaprzestanie spożywania cukru zanim przestaniesz palić (ang). Jeśli spróbujesz za jednym razem zrobić obie te rzeczy, to najprawdopodobniej przegrasz. Chcę, żebyś poczuł się lepiej, zanim nawet zaczniesz myśleć o zaprzestaniu palenia. Oczywiście zachęcam do niepalenia każdego, ale podjęcie się zadania zaprzestania powinno być podjęte wtedy, kiedy zmieniłeś nawyki żywieniowe na prawidłowe i czujesz się już dobrze.

Lekcja 6: Ogranicz stosowanie leków.

Zmniejsz użycie niekoniecznych leków i szukaj bezpiecznej i skutecznej dla nich alternatywy, jeśli to tylko możliwe. Szczególnie chodzi tu o antybiotyki, leki na wrzody, antykoncepcyjne tabletki (ang), czy estrogeny (ang)przyjmowane w okresie menopauzy (jeśli nie masz uderzeń gorąca). Jeśli regularnie zażywasz leki z paracetamolem (np. Tylenol) powinieneś wprowadzić ochronę w postaci zażywania N-acetyl cysteiny.