logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Lekcja 1: Praktykuj takie techniki jak EFT, żeby kontrolować niepokój i stres, wyeliminować niską samoocenę i negatywne myślenie, a zainstalować samokontrolę i spokój umysłu.

(Jest to przełomowy krok w trakcie Programu Odżywiania służący temu, żeby zagwarantować ci długotrwały sukces, dlatego też jest to jedyna lekcja powtarzana na każdym etapie)

Nie ma większego wroga dla twojego fizycznego zdrowia niż negatywny obraz siebie oraz wysoki poziom stresu. Wielu ludzi na początku odnosi sukces we wdrażaniu diety -- ponieważ chcą stracić nadwagę, wyleczyć jakąś chorobę, lub po prostu podnieść odporność organizmu na choroby - ale zaraz potem wracają do starych nawyków ... i w konsekwencji do "starego" ciała ze starymi dolegliwościami. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim nie zostały pokonane emocjonalne bariery.

Żeby odnieść pełny sukces stosując mój program odżywiania gorąco zalecam, żebyś pracował nad pokonaniem swoich emocjonalnych barier, niezależnie od tego czy powstały one dzięki stresowi jakie niesie z sobą życie, czy urazami emocjonalnymi.

Istnieje mnóstwo technik instalowania w sobie pozytywnych uczuć i myśli oraz stwarzania uczucia wewnętrznego pokoju. Najlepiej znaleźć taką, która pomaga ci, niezależnie do tego, czy jest tradycyjna czy "alternatywna", i wytrwale ją stosować. Zgodnie z moim doświadczeniem klinicznym, a wypróbowałem juz całe mnóstwo metod w trakcie mojej praktyki lekarskiej, i sam się poddawałem wielu (zarówno tradycyjnym jaki i alternatywnym), żadna nie ma tak wysokiego wskaźnika sukcesu, jak EFT.

Zachęcam przynajmniej do przetestowania EFT. Jest to rodzaj emocjonalnej akupresury, która choć może się wydać niezwykłą niektórym na początku, działa cuda jeśli chodzi o wymazywanie negatywnych emocji i instalowanie pozytywnych.

W trakcie stosowania EFT, podczas skupienia umysłu na psychologicznym/ emocjonalnym problemie w pozytywny sposób za pomocą użycia afirmacji, stosowany jest nacisk na punkty energetyczne - te same, których używa się w akupunkturze od tysięcy lat (te punkty energetyczne zostały ostatecznie rozpoznane jako prawidłowe przez farmaceutów i chirurgów (uzależnionego amerykańskiego establishmentu medycznego). Punkty te są opukiwane, a nie nakłuwane, jak to ma miejsce w akupunkturze, ponieważ wykazano, że nacisk na te punkty jest wszystkim co jest potrzebne do zaktywowania bioenergii ciała. Kombinacja pozytywnego umysłowego nastawienia i fizycznego bodźca jest zadziwiająco skuteczna w szybkim eliminowaniu takich rzeczy, jak stres/napięcie, głód, urazy psychiczne etc.

Stosuję regularnie EFT w mojej praktyce i gorąco zachęcam do jego stosowania w celu uzyskania doskonałego zdrowia emocjonalnego. Chociaż ta kwestia jest ciągle pomijana i niedoceniana, zdrowie emocjonalne jest absolutnie niezbędne do uzyskania fizycznego zdrowia i wyleczenia dolegliwości - nieważne jak bardzo jesteś oddany zdrowej diecie i prowadzeniu zdrowego trybu życia, twoje ciało nie uleczy się całkowicie i nie zapewni sobie potrzebnych sił do ochrony jeśli emocjonalne bariery stoją ci na drodze.

EFT jest łatwe do nauki i może ci pomóc w:

Pozbyciu się negatywnych uczuć

Możesz nauczyć się tego jak stosować EFT samodzielnie na sobie i bliskich ściągając bezpłatny podręcznik EFT. Chcąc bardziej zgłębić sprawę regularnego stosowania EFT rozważ nabycie zrobionego przeze mnie kursu EFT na płytach DVD lub VHS; zawierają one również omówienie mojego programu odżywiania i demonstrację na żywo.

Lekcja 2: Poświęć swój czas.

Ważną rzeczą jest właściwe, poprawne gryzienie pożywienia. Staraj się żuć aż uzyskasz jego płynną postać i wtedy dopiero połykać. Pożywienie zostanie w ten sposób wstępnie strawione za pomocą enzymów zawartych w ślinie. Stymuluje to również neurologicznie twój żołądek i trzustkę do wydzielania większej ilości kwasu i enzymów trawiennych. Z tych samych powodów unikaj gumy do żucia. Oszukuje twoje ciało powodując niepotrzebne wydzielanie soków trawiennych. Pogorszy to jakość trawienia i zdrowie. Dobrze jest również zachować milczenie podczas jedzenia, ponieważ rozmowa przeszkadza we właściwym gryzieniu.

Lekcja 3: Nie pij zbyt dużo wody podczas jedzenia.

Jeśli tylko to możliwe nie pij wody podczas posiłków, ponieważ rozrzedza to zawartość żołądka i czyni trudniejszym do strawienia. Parę łyczków w czasie jedzenia nie stanowi problemu.

Lekcja 4: Utrzymuj kuchnię w czystości - za pomocą nietoksycznych środków.

Specjaliści od spraw żywienia w Virginia Polytechnic Institute i State University odkryli przepis na utrzymanie higieny. Wszystko czego potrzebujesz to 3% roztwór nadlenku wodoru (woda utleniona), który można dostać w aptece do płukania gardła czy dezynfekowania ran, zwykły lub jabłkowy ocet i dwa nowe spryskiwacze takie jak te, których używasz do zwilżenia prania przez prasowaniem.