logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Lekcja 1: Praktykuj takie techniki jak EFT, żeby kontrolować niepokój i stres, wyeliminować niską samoocenę i negatywne myślenie, a zainstalować samokontrolę i spokój umysłu.

(Jest to przełomowy krok w trakcie Programu Odżywiania służący temu, żeby zagwarantować ci długotrwały sukces, dlatego też jest to jedyna lekcja powtarzana na każdym etapie)

Nie ma większego wroga dla twojego fizycznego zdrowia, niż negatywny obraz siebie oraz wysoki poziom stresu. Wielu ludzi na początku odnosi sukces we wdrażaniu diety, ponieważ chcą stracić nadwagę, wyleczyć jakąś chorobę, lub po prostu podnieść odporność organizmu na choroby, ale zaraz potem wracają do starych nawyków ... i w konsekwencji do "starego" ciała ze starymi dolegliwościami. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim nie zostały pokonane emocjonalne bariery.

Żeby odnieść pełny sukces stosując mój program odżywiania gorąco zalecam, żebyś pracował nad pokonaniem swoich emocjonalnych barier, niezależnie od tego, czy powstały one dzięki stresowi jakie niesie z sobą życie, czy dzięki urazom emocjonalnym.

Istnieje mnóstwo technik instalowania w sobie pozytywnych uczuć i myśli oraz stwarzania uczucia wewnętrznego pokoju. Najlepiej znaleźć taką, która pomaga ci, niezależnie do tego, czy jest tradycyjna, czy "alternatywna" i wytrwale ją stosować. Zgodnie z moim doświadczeniem klinicznym, a wypróbowałem juz całe mnóstwo metod w trakcie mojej praktyki lekarskiej i sam się poddawałem wielu (zarówno tradycyjnym jaki i alternatywnym), żadna nie ma tak wysokiego wskaźnika sukcesu, jak EFT.

Zachęcam przynajmniej do przetestowania EFT. Jest to rodzaj emocjonalnej akupresury, która choć może się wydać niezwykłą niektórym na początku, działa cuda jeśli chodzi o wymazywanie negatywnych emocji i instalowanie pozytywnych.

W trakcie stosowania EFT, za pomocą afirmacji skupiamy się na psychologicznym/ emocjonalnym problemie w pozytywny sposób i stosujemy nacisk na punkty energetyczne - te same, których używa się w akupunkturze od tysięcy lat (punkty energetyczne zostały ostatecznie rozpoznane jako prawdziwe przez farmaceutów i chirurgów (uzależnionego amerykańskiego establishmentu medycznego). Punkty te są opukiwane, a nie nakłuwane, jak to ma miejsce w akupunkturze, ponieważ wykazano, że nacisk na te punkty jest wszystkim co jest potrzebne do zaktywowania bioenergii ciała. Kombinacja pozytywnego umysłowego nastawienia i fizycznego bodźca jest zadziwiająco skuteczna w szybkim eliminowaniu takich rzeczy, jak stres/napięcie, głód, urazy psychiczne etc.

 

Stosuję regularnie EFT w mojej praktyce i gorąco zachęcam do jego stosowania w celu uzyskania doskonałego zdrowia emocjonalnego. Chociaż ta kwestia jest ciągle pomijana i niedoceniana, emocjonalne zdrowie jest absolutnie niezbędne do uzyskania zdrowia fizycznego i wyleczenia dolegliwości - nieważne jak bardzo jesteś oddany zdrowej diecie i prowadzeniu zdrowego trybu życia, twoje ciało nie uleczy się całkowicie i nie zapewni sobie potrzebnych sił do ochrony, jeśli na drodze stoją ci emocjonalne bariery.

EFT jest łatwe do nauki i może ci pomóc w:

Pozbyciu się negatywnych uczuć

Możesz nauczyć się tego, jak stosować EFT samodzielnie na sobie i bliskich ściągając bezpłatny podręcznik EFT.

Lekcja 2: Bądź ostrożny lecząc zęby.

Lekcja 3: Jedz właściwy rodzaj soli (i odpowiednią jej ilość!).

W rzeczywistości większość ludzi wyrządza sobie krzywdę stosując dietę ubogą w sól. Jednakże nie chodzi tu o powszechnie stosowaną sól kamienną. Zamiast niej zakup "prawdziwą sól." Różnica między nimi jest taka, że konwencjonalna sól jest poddawana obróbce w temperaturze ponad 650 stopni Celsjusza, co zmienia jej strukturę chemiczną. Dodawane są również szkodliwe dodatki chemiczne. Kiedy kupisz "prawdziwą sól", używaj jej dowolnie do zielonych warzyw, np. do kapusty, żeby zmniejszyć jej gorycz.

Lekcja 4: Nadszedł czas zaprzestania palenia.

Nie jesz już cukru, a twoja cała dieta jest już zdrowa. Nadszedł czas na zaprzestanie palenia. Gorąco zachęcam do przeczytania podręcznika EFT i odkrycia, jak ta skuteczna technika psychologicznej akupresury idealnie pomaga w eliminowaniu nałogów - szczególnie palenia, które jest, jak się okazało, związane z depresją.

Oczywiście istnieje mnóstwo innych metod mogących Ci pomóc w zaprzestaniu palenia, więc jeśli EFT nie wspomaga cię w tym, zalecam żebyś szukał i wypróbowywał to, co jesteś przekonany, że będzie skuteczne. Faktem jest, że na tym etapie programu odżywiania nie tylko twoje ciało chce się z tego uwolnić, ale to, że masz o wiele większy zasób energii i umiejętność koncentracji może uczynić tę walkę wcale nie taką straszną!

Lekcja 5: Pozbądź się mikrofalówki.

Mikrofalówka poważnie obniża wartość odżywczą pożywienia. Nie jest zaskakująca wiadomość, że podgrzewanie w niej jedzenia owocuje obniżeniem jego wartości odżywczych. Każde podgrzewanie wywiera podobny skutek. Wygląda jednak na to, że podgrzewanie w mikrofalówce powoduje największe straty.

Mikrofalówka emituje fale elekromagnetyczne o wysokiej częstotliwości i powoduje wibrację cząsteczek jedzenia do 2.5 mld na sekundę. Wytwarza to tarcie i temperaturę, która niszczy delikatną strukturę witamin i enzymów.

Mikrofalówka może również wywołać patologiczne zmiany w twoim organizmie. Kiedy zmienia się struktura jedzenia, nie może ono już spełniać pożądanych funkcji w organizmie. Badania kliniczne wykazały, że mleko, czy warzywa podgrzewane w mikrofalówce przyczyniają się do obniżeniem poziomu hemoglobiny. Obniżenie to może się przyczyniać do anemii, reumatyzmu, gorączki oraz niedoczynności tarczycy. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej przeczytaj The Hidden Hazards of Microwave Cooking.

Lekcja 6: Rozważ zaprzestanie stosowania antyperspirantów.

Jeśli obecnie używasz antyperspirantów, zwróć uwagę na to, czy nie masz plam pod pachami na podkoszulku. Przyczyną tego nie jest pot, ale aluminium będące składnikiem antyperspirantu. Nie zalecam ich stosowania, ponieważ mają dużą jego zawartość, a aluminium jest substancją toksyczną. Jako alternatywy możesz używać mydła i ściereczki.

Zwykle mycie wystarcza do usunięcia wszelkich śladów przykrego zapachu. Jeśli jednak ciągle problem istnieje, zaopatrz się w małe opakowanie sody oczyszczonej. Przed wzięciem prysznica nasyp do ręki łyżeczkę, zamknij dłoń i wejdź pod prysznic. Pozwól, żeby odrobina wody wleciała do wnętrza dłoni trzymającej proszek, a następnie posmaruj tym obydwie pachy. Następnie możesz je spłukać i rozpocząć normalne mycie.

Jeśli obydwie powyższe metody nie okażą się skuteczne, możesz użyć wódki w butelce ze spryskiwaczem i popsikać nią powierzchnię pod ramionami. Zabije to bakterie powodujące powstawanie przykrego zapachu. To byłoby już ostatnie wyjście, ponieważ w momencie zmiany diety typ bakterii zmieni się również i przykry zapach w sposób naturalny zmniejszy intensywność.

Lekcja 7: Śpij w nocy tak dobrze, jak tylko to możliwe.

Jak spać, żeby się dobrze wyspać zostało wyjaśnione na poziomie podstawowym. Ponieważ jednak sen w całkowitej ciemności jest niezmiernie ważny, podaję kilka dalszych sugestii do zastosowania, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak dobrze spać, zobacz mój Guide to a Good Night's Sleep.

Lekcja 8: Wpuść słońce do swojego życia.

Wraz z wynalezieniem nowych technologii wszyscy spędzamy więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach z dala od słońca, a powinniśmy starać się przebywać na słońcu godzinę dziennie. Od godziny 11 do 13 słońce jest najsilniejsze. Jest to czas w którym powinieneś starać się być na dworze w zimie. W lecie powinieneś być bardziej ostrożny, żeby uniknąć poparzenia. To oparzenie, a nie pobyt na słońcu może spowodować raka skóry. Południe (ale nie dla ludzi żyjących w klimacie tropikalnym i subtropikalnym) jest porą najlepszą.

Światło słoneczne jest również bardzo ważnym składnikiem odżywczym dla siatkówki oka. Odniesiesz największą korzyść, jeśli nie będziesz hamować jego dopływu okularami lub szkłami kontaktowymi.

Upewnij się, że rozróżniasz ryzyko raka związane z przebywaniem na słońcu i kwestię twojego zapotrzebowania na światło słoneczne. Oczywiście nie powinniśmy opalać się nazbyt intensywnie albo patrzeć bezpośrednio w słońce; ale mała ilość słonecznego światła dla zdrowia naszej skóry i oczu jest niezbędna! Możesz połączyć pobyt na słońcu z szybkim chodem, żeby zrealizować codzienny wymóg ćwiczeń fizycznych.

Jeśli masz problemy, które pogarszają się zimą, rozważ zainstalowanie oświetlenia o pełnym spektrum światła w całym domu. To zrekompensuje utratę słońca dla skóry zimą.

One note: Nie używaj neodymowych żarówek ponieważ nie emitują pełnego spectrum światła.

Lekcja 10: Unikaj pola elektromagnetycznego kiedy tylko jest to możliwe.

Unikaj pól elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości (60 hertz) takich, jakie znajdują się w kocach elektrycznych i podgrzewaczach łóżek wodnych. Unikaj również elektrycznych maszynek do golenia oraz przebywania w pobliżu jakichkolwiek innych transformatorów prądu zmiennego. Nie noś kluczy do samochodu w kieszeni, jeżeli otwierają jego drzwi za pomocą fal radiowych.

Noszenie metalu na ciele jest czymś czego powinieneś unikać. Jeśli jesteś kobietą i nosisz wzmocniony drutem stanik, rozważ wyjęcie go. Mogą one działać jak antena przyciągając pole EMF i zwiększać tym samym ryzyko raka piersi.

Jeśli potrzebne ci jest zapewniane przez nie dodatkowe wzmocnienie, możesz udać się do sklepu i nabyć jakiś elastyczny komponent, który po delikatnym ogrzaniu nad ogniem i właściwym uformowaniu mógłby zostać włożony do stanika. Cokolwiek jeszcze nosisz na ciele takiego jak wałki do włosów, spinki, klipsy, kolczyki, również powinny zostać wymienione na plastikowe.

Lekcja 10: Przemyśl dokładnie stosowanie hormonów.

Jeśli jesteś kobietą i masz zaburzenia miesiączkowania lub ponad 50 lat albo jesteś mężczyzną, który ma problemy z prostatą, rozważ przyjmowanie naturalnych suplementów progesteronowych. Książka dr. Lee What Your Doctor May Not Tell You About PRE Menopause, jest tanią broszurką, która zawiera dużo informacji na ten temat. Porusza wszystkie aspekty związane z gospodarką hormonalną u kobiet, nie tylko sprawy związane z samą menopauzą.

Następna strona: Sok - klucz do doskonałego zdrowia