logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Moim celem jest ograniczenie stosowania suplementów. Jestem przekonany, że możesz uzyskać większość potrzebnych składników odżywczych z nieprzetworzonego pożywienia. Istnieje wprawdzie kilka wyjątków od tej reguły, ale jest sprawą naprawdę rzadką, żeby ktoś odnosił jakieś korzyści kupowania torby suplementów. 

Lekcja 1: Chrom może pomóc przy nadmiernej potrzebie spożywania cukru.

Jeśli masz problem z nadmiernym apetytem na słodycze, niektórym w kontrolowaniu tego pomógł chrom. Jednak bądź świadom, że jest o wiele bardziej prawdopodobne to, że u podłoża zjadania przez ciebie nadmiernej ilości słodyczy leży spożywanie nadmiernej ilości węglowodanów lub jakieś sprawy emocjonalne, które można rozwiązać za pomocą metod takich, jak EFT.

Lekcja 2: Unikaj żelaza w swoich suplementach.

Unikaj stasowania we wszystkich swoich suplementach żelaza chyba, że masz obniżony poziom serum ferritin. Jest ono rzadko kiedy potrzebne i dosyć toksyczne. Nawet wtedy odradzałbym żelazo w tabletkach, chyba że nie możesz spożywać czerwonego mięsa. Jeśli jesteś w takim wypadku zmuszony stosować je, upewnij się, że jest to karbonyl żelaza, ponieważ jest to najbezpieczniejsza forma żelaza dostępna obecnie na rynku.

Lekcja 3: Starannie określ swoje zapotrzebowanie na suplementy wielowitaminowe

Multiwitaminy z reguły nie są potrzebne (ang) jeśli stosujesz zdrową dietę, ale możesz mieć ochotę zażywana ich na początku procesu.

Lekcja 4: Upewnij się, że przyjmujesz dostateczną ilość witaminy D.

Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczu. Znajduje się w pożywieniu, ale może również wyprodukować ją organizm po ekspozycji na promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce. Głównym funkcją witaminy jest utrzymanie prawidłowego poziomu wapna i fosforu. W okresie letnim otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy D jeśli spędzasz codziennie trochę czasu na dworze.

W czasie miesięcy zimowych, najprawdopodobniej nie masz wystarczającej ilości witaminy D, jeśli nie mieszkach w miejscu słonecznym (takim jak południe USA). W takim przypadku, zalecam spożywanie tranu, który jest bogaty w witaminę D i omega-3 (niezbędny kwas tłuszczowy, którego większość ludzi ma deficyt) – ponieważ tran może się bardzo różnić jakością przebadałem kilka firm zajmujących się jego sprzedażą i proponuję tran najwyższej jakości (ang) na stronie "Rekomendowane produkty".

Lekcja 5: Ostrożnie stosuj Tylenol (paracetamol)

Jeśli stosujesz go regularnie, powinieneś stosować również N-acetyl cysteinę (ang), żeby ochronić organizm przed skutkami ubocznymi.

Lekcja 6: Wąchaj swoje witaminy.

Wąchanie witamin jest ważne. Jeśli zapach jest dla ciebie zły, nie powinieneś ich zażywać. Jest to sygnał jaki wysyła twoje ciało z informacją że dana rzecz nie jest odpowiednia dla ciebie.

Lekcja 7: Jeśli żyjesz w pośpiechu rozważ dodatki w postaci “prawdziwego” jedzenia.

Nic nie może zastąpić korzyści wynikających ze spożywania warzyw. Naprawdę rozumiem, że czasami czyjś gorączkowy tryb życia czyni niemożliwym zjadanie właściwego pożywienia, szczególnie jeśli masz zdrowy nawyk picia soków warzywnych. Doradzam przewartościowanie potrzeb i umieszczenie zdrowia na czele listy, a następnie stosownie do tego zdrowego odżywiania. Zdrowie jest podstawą życia, jako że daje energię, zapewnia mu długość, odporność na choroby i możliwość skoncentrowania się na innych aspektach życia. Co więc jest bardziej ważnego od właściwego odżywiania?

Następna strona: styl życia