logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Osiągnąłeś etap stawiający przed Tobą najwyższe wymagania, a zalecenia prezentowane tutaj pomogą ci stać się zdrowym w pełni tego słowa znaczeniu. Jeżeli jeszcze tak się nie stało, to jest bardzo prawdopodobne, że na tym etapie możesz zetknąć się ze złośliwymi uwagami ze strony swoich przyjaciół i znajomych. Powiedzą ci, że znalazłeś się już na krawędzi! Większość ludzi spotykających się ze mną, jako pacjenci znajdują się na tym etapie z powodu bardzo złego stanu zdrowia lub po prostu chęci osiągnięcia doskonałego stanu organizmu. 

Dwa rodzaje ludzi powinno stosować zalecenia z tego poziomu:

Dla większość czytających będzie to poziom nieodpowiedni. Powinien być zarezerwowany dla tych, którzy cierpią na poważne schorzenia lub dla tych, którzy całkowicie są oddani sprawie poprawienia swojego zdrowia. Nie tylko zwiększy to ich długość życia, lecz również poprawi jego jakość w późniejszym okresie.  

Na tym poziomie bezwzględnie konieczne jest określenie własnego typu metabolicznego. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, dla dogłębnego zrozumienia podstaw właściwego odżywiania gorąco polecam przeczytanie The Metabolic Typing Diet: Customize Your Diet to Your Own Unique Body Chemistry.

Zwykle w wypadku większości ludzi właściwy jest pośredni typ metaboliczny. (Uwaga: nie ma to nic wspólnego z pośrednim etapem Planu Odżywiania). Jednakże jeśli cierpisz na poważne schorzenia takie, jak osteoporoza lub rak, byłoby rozsądne rozważenie przeprowadzenia bardziej kompletnego testu metabolizmu.

Niestety jest to możliwe jedynie u przeszkolonego konsultanta. Nie stanowi to jednak dużego problemu, ponieważ test wstępny jest częścią zaawansowanego badania i możesz stosować jego rezultaty aż do momentu uzyskania wyników bardziej kompletnych. Przeprowadzenie kompleksowych badań wymaga zmierzenia się z licznymi aspektami dotyczącymi metabolizmu, takimi jak reakcje organizmu na określone ilości glukozy i potasu, badanie ciśnienia krwi, moczu, temperatury ciała i Ph śliny.

Życzę sukcesów na ostatnim już etapie mojego programu.

Następna strona: Białka