logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype adrbak: Skype 

DobraMetoda

Dołącz do nas! 

 

mercola

 

 

 

 

Moja wizja

Moją wizją jest przemiana obecnego paradygmatu medycznego, uzależnionego od przemysłu farmaceutycznego, chirurgii  innych metod, które jedynie pomijają lub usuwają określone symptomy – z szkodliwym skutkiem dla naszego zdrowia i kieszeni – na taki, który koncentruje się na leczeniu i zapobieganiu przyczynom leżącym u podłoża chorób.

Realizuję cel prezentując na stronie www.Mercola.com obszerne, jasne i sprawdzone naukowo wskazówki dotyczącego wyboru najlepszego sposobu odżywiania oraz medycznej i emocjonalnej terapii i stylu życia, mające na celu poprawienie i utrzymanie doskonałego zdrowia.

Wskazówki zawierają moje poglądy i wkład wniesiony przez ekspertów opieki zdrowotnej z całego świata, którzy są skoncentrowani na leczeniu przyczyn zaistniałej choroby i zapobieganiu powstaniu przyszłych.

Wskazówki nie są zniekształcone wpływem reklam, inwestorów, sponsorów czy innych stron oferujących finansowe wsparcie w zamian za promowanie ich idei, sugestii, czy towarów. Jeśli zalecam lub oferuję jakiś produkt na mojej stronie, to robię to, ponieważ sprawdziłem je i jestem przekonany, że są tego warte; zyski generowane przez tę stronę służą jedynie jej utrzymaniu i rozwijaniu.

Realizuję cel przez demaskowanie na Mercola.com technik istniejącego paradygmatu medycznego, ich zwyczajów i doniesień, które wystawiają w coraz większym zakresie społeczeństwo amerykańskie (a polskie w cale nie mniejszym stopniu przyp. tłum.) na wielkie niebezpieczeństwo. Postępując w ten sposób i demaskując nikczemne motywy – którymi jest zwykle chciwość – będące fundamentem ich metod, mam nadzieję wyeliminować niektóre z najniebezpieczniejszych przeszkód na Twojej drodze do doskonałego zdrowia.

Zapraszam cię do dokładnego przeglądnięcia strony i zapoznania się ze wszystkimi informacjami, zapisania się na wysyłany dwa razy w tygodniu newsletter, a przede wszystkim na przyłączenie się do wyprawy mającej na celu przemianę obecnego paradygmatu medycznego na taki, w którym wszyscy ci, którzy zajmują się leczeniem są szczerze oddani zdrowiu swoich pacjentów i ich dobremu samopoczuciu na najgłębszym poziomie.

Dlaczego tradycyjny paradygmat medyczny musi się zmienić i jak Mercola.com przyczyni się do tej zmiany pomagając w ten sposób Tobie

Tradycyjny paradygmat medyczny promując chorobę wywiera destruktywny wpływ na naszą kulturę, ponieważ koncentruje się na leczeniu symptomów, a pomija ich przyczynę i ignoruje zarówno zapobieganie jak i prawdziwe leczenie. Za taką błędną i niebezpieczną koncepcją, czym “opieka zdrowotna” jest, stoją firmy farmaceutyczne.  Prosperują świetnie, jeśli ludzie pozostają chorzy, a kolejna, powiększająca się, ich liczba rozchorowuje się, ponieważ oznacza to powrót klienta i rosnący zbyt na sporo przepłacone usługi lecznicze.

Nie dziwi więc, że firmy farmaceutyczne są tradycyjnie jednymi z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw na świecie, generujących setki miliardów dolarów rocznego dochodu.

Tak ogromna ilość kapitału stworzyła grupy prawników mających wpływ na Kongres. Są one w stanie manipulować prawem amerykańskim tak, żeby utrzymać system utrwalający ich zyski za pomocą luk prawnych w prawie podatkowym, poprzez osłabianie systemu regulacyjnego jakim jest FDA oraz zniesienie ograniczeń zbytu, co pozwala im skierować przesłanie do ciągle rosnącej liczby ludzi.

Ostatni raz oglądałem telewizję w swoim domu kiedy miało miejsce zakończenie szóstych mistrzostw Chicago Bulls z Michaelem Jordanem. W tym czasie obowiązywały szczegółowe ograniczenia FTC dotyczące reklamy leków w TV, takie same, jak obecnie obowiązują dla papierosów i alkoholu. Dzisiaj firmy farmaceutyczne, żeby sprzedać swój produkt bezpośrednio nabywcy, wydają rocznie ponad 3 mld dolarów,.

Obnażenie tajemnic firm farmaceutycznych,  o których nie chcą, żebyś wiedział

Posiadając tak duże zasoby finansowe, firmy farmaceutyczne są w stanie wynająć najbardziej doświadczonych i skutecznych marketingowców na tej planecie, stosujących najskuteczniejsze techniki psychologiczne do manipulowania opinią publiczną i większą częścią ekspertów medycznych w wyrobieniu w nich przekonania, że opieka zdrowotna jest równoznaczna ze stosowaniem środków farmaceutycznych. (3 mld dolarów, które wydaje się w USA na reklamę dóbr konsumpcyjnych wydają się ogromną sumą, ale jest ona niczym w porównaniu do 15 mld dolarów, które firmy farmaceutyczne wydają na marketing skierowany do o wiele mniejszej grupy, jaką stanowi 800 000 lekarzy.)

Psychologiczne manipulacje i zniekształcenie prawdy pozwoliły im skutecznie przekonać większość populacji do polegania na ich metodach tuszowania problemów zdrowotnych.  Nadmierne i groźne w skutkach pokładanie zaufania w lekach przyspiesza śmierć i niesprawność większości ludzi, ponieważ wierzą oni, że zażywając je robią “coś” dla poprawy swojego zdrowia, a tymczasem przyczynę symptomów pomija się i pozostawiana do zaognienia i rozwinięcia. Oczywiście równocześnie dochody firm farmaceutycznych nieustannie zwiększają się, w znaczeniu wszystkich, którzy pośrednio i bezpośrednio są na ich listach płac i na ilości pieniędzy wydanych na marketing.

Tylko jedynie dzięki zainwestowanym pieniądzom w marketing  prawdę można było ukrywać tak długo. Cała strategia firm farmaceutycznych zaczyna się rozpadać.  Parę miesięcy przed napisaniem tych słów, Merck, jedna z najbardziej konserwatywnych i cieszących się największym prestiżem firm farmaceutycznych, straciła 50 mld dolarów z powodu skandalu dotyczącym Vioxxu ...  za skandalem tym, wg oszacowań, kryła się śmierć 50,000 ludzi. W następstwie tego fiaska, Pfizer, największa firma farmaceutyczna na świecie straciła 25 mld dolarów z powodu leku o nazwie Celebrex.

Jestem przekonany, że jeśli nie przekroczyłeś 50-tego roku życia dożyjesz dnia kiedy ten paradygmat zmieni się z powrotem w kierunku medycyny tradycyjnej, polegającej na spożywaniu naturalnych, nieprzetworzonych produktów, piciu zdrowej wody, oddychaniu czystym powietrzem, przebywaniu na słońcu, ćwiczeniom fizycznym i  właściwemu odpoczynkowi, równowadze emocjonalnej, unikaniu toksycznych związków chemicznych i zanieczyszczeń. Te rzeczy są prawdziwymi kluczami do przywrócenia nam życia pełnego zdrowia i wigoru.

narzędzie dzięki któremu możesz przejąć kontrolę nad swoim życiem

Poświęciłem większość mojego dorosłego życia na zmianę tego paradygmatu -  założyłem i rozwinąłem najczęściej odwiedzaną na świecie stronę na temat zdrowia www.mercola.com, która na początku 2005 roku miała dobrze ponad milion odwiedzin dziennie ludzi, którzy przychodzili, żeby znaleźć proste, praktyczne i niedrogie narzędzie mogące pomóc im w powrocie do zdrowia.

W lecie 2000 roku, umieściłem na stronie artykuł , który szybko się rozpowszechnił w Internecie, twierdzący, że  lekarze są trzecią przyczyną śmierci w USA. Oparłem go na badaniach dr Barbary Starfield, profesor zdrowia publicznego w szpitalu Johna Hopkinsa, najbardziej j prestiżowego szpitala w USA.  Artykuł ten był katalizatorem, dzięki któremu Mercola.com jest dzisiaj wiodącą stroną o zdrowiu w Internecie.

Jeśli poszukujesz wskazówek, które są wyczerpujące, jasnego i mają naukowe podstawy na temat najlepszego sposobu odżywiania, leczenia, terapii emocjonalnej i wyborów dotyczących stylu życia, które mogą poprawić i utrzymać zdrowie  - i niezachwiane oddanie w ujawnianiu prawdy na temat wpływu jaki ma tradycyjny medyczny establishment – Zapraszam cię i zachęcam do subskrypcji             e-newslettera subscribe to the Mercola.com "eHealthy News You Can Use,"światowego  #1 , któremu się najbardziej ufa i najchętniej czytanego na temat zdrowia.