logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype: Skype 

Twórcy filmu "The Secret" (książka jest już do kupienia) są inicjatorami wspaniałego pomysłu - tworzenia tzw. "Vision statement".

Co to takiego?Jest to ni mniej ni więcej tylko przestawienie siebie w takim kontekście zdarzeń i otoczeniu, jaki się chce, żeby się zamanifestował w Twoim życiu. Spotkałem się z różnymi podobnymi ideami - szczególnie w kontekście podejmowania postanowień. Wymienię kilka:

itd,

 

Technika idzie do przodu i to co zaproponowali twórcy "The Secret" jest po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Zrób prezentację tego, co chcesz mieć, robić i kim chcesz być .

 

Taka prezentacja zawiera w sobie wszystkie metody, które znam i nieźle się prezentuje...

Obraz, ruch i dźwięk tworzy przekaz bezpośrednio trafiający do podświadomości - nie musisz ciężko pracować nad wyobrażaniem sobie tego, czego chcesz. Masz to już bezpośrednio przed sobą.

Korzyścią płynącą ze zrobienia tego jest to, że możesz się przyjrzeć temu, czego pragniesz. Czasami zdarza się, że wcale aż tak bardzo nie podoba nam się to, co widzimy. I wtedy, zamiast pragnąć tego, czego tak naprawdę nie chcesz, masz okazję zmienić obraz.

Do zrobienia prezentacji możesz wykorzystać swoje zdjęcia, ilustracje znalezione w sieci, czy zeskanowane z czasopism. Możesz je użyć w formie niezmienionej albo możesz włożyć trochę pracy i pozmieniać coś przy pomocy programów graficznych. Możliwości są ogromne...

Opisz w czasie teraźniejszym to, co ilustrują zdjęcia.

Do tego dołącz podkład muzyczny i gotowe.

 

Oglądaj to - podobno najlepiej na początku dnia i bezpośrednio przed zaśnięciem - i czekaj aż wszystko co widzisz zamanifestuje się w Twoim życiu.

Z jakich programów korzystać?

Bardziej zaawansowani mogą z Flasha, a mniej z PowerPointa. Do obróbki grafiki jest sporo programów płatnych i darmowych - do wyboru do koloru.

Proponuję na początku obejrzeć (można również sobie ściągnąć) dwa 'Vision Statement' zrobione przez twórców " The Secret":

Secret to riches   - 9.4 MB

jeśli nie znasz angielskiego możesz pobrać tłumaczenie napisów.

Secret to you  - 16.2 MB

jeśli nie znasz angielskiego możesz pobrać tłumaczenie napisów.

Do obejrzenia potrzebny jest program QuickTime. Możesz go bezpłatnie pobrać tutaj

 Zainspirowany filmem oraz pomysłem "Vision Statement" Malcolm z Australii wpadł na pomysł zrobienia kursu na którym uczy robienia własnych prezentacji. Fragmenty kursu zostały umieszczone na YouTube. Możesz je zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=VbnDjyGln4s

Zachęcał wszystkich do tworzenia własnych i umieszczania ich na YouTube. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ww.youtube.com  "vision statement" i możesz sobie kilka przeglądnąć. Mnie szczególnie przypadła do gustu prezentacja Granta:

http://www.youtube.com/watch?v=oCSSJGaGPuE

tłumaczenie tekstu

Te (i inne) VS możesz również ściągnąć i zapisać u siebie na dysku. Opis jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Życzę powodzenia w tworzeniu własnych prezentacji!