logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype: Skype 

Instrukcja krok po kroku - przy użyciu bezpłatnych narzędzi.

Wszystko czego potrzebujesz to komputer z systemem Windows, dostęp do Internetu, trochę wolnego czasu i znajomość własnych celów!

Oprogramowanie

Na początku ściągnij i zainstaluj Photo Story 3. (ok. 5MB) Jest to bezpłatny produkt Microsoftu i możesz go użyć do zrobienia filmu.

StronaMicrosoftu: http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/using/digitalphotography/photostory/default.mspx

(aby ściągnąć program z tej strony należy mieć zainstalowaną wtyczkę sprawdzającą autentyczność używanej kopii systemu)

Inne źródło: http://www.download.net.pl/3430/Microsoft-Photo-Story/

Aby zainstalować program musisz mieć wcześniej zainstalowany Windows Media Player 10. Jeśli go nie masz, możesz ściągnąć go tutaj:

http://www.strefasoftu.net/index.php?site=down&cat=video&action=single&id=230

Wybierz swój cel

Jest to najważniejszy krok! Zrób listę swoich celów. W pierwszej osobie, czasie teraźniejszym tak, jakbyś to już osiągnął.

Jeśli chcesz być bogaty, zapisz "jestem bogaty".

Wybierz zdania, które zawierają cel z którym dobrze się czujesz i zbuduj obraz siebie takiego, jakim chcesz być, już posiadającego to, co chcesz mieć. Upewnij się, że nie zawarłeś negatywnych sformułowań typu "nie chcę być chory". Ponieważ podświadomość nie rozumie zaprzeczeń, więc przytoczone zdanie brzmi dla niej "chcę być chory"!

Znajdź obrazy.

Potrzebny jest ci jeden obraz dla jednego celu, który zapisałeś.

Jeśli chcesz się dzielić z innymi swoim VS musisz znaleźć grafikę, którą będziesz mieć prawo używać i rozpowszechniać. Taka stosunkowo rzadko jest bezpłatna. Dość tanio udostępnia grafikę ClipArt.com.

Możesz użyć zdjęć zrobionych przez siebie.

Jeśli robisz VS jedynie dla siebie i nie zamierzasz się nim dzielić z nikim, to dla prywatnego celu możesz posłużyć się każdym zdjęciem w sieci. Chyba, że ich autor zaznaczył inaczej.

Żeby znaleźć odpowiednią grafikę w sieci możesz użyć przeszukiwarki Google Image Search. Po prostu wpisz termin określający to, czego szukasz i już.

Jeśli, na przykład, Twoim celem jest być bogatym wpisz "cash" i ściągnij sobie obrazek, który budzi w Tobie odczucia kojarzące się z bogactwem.

W przeglądarce kliknij prawym klawiszem myszy na obrazku, który chcesz ściągnąć, wybierz "zapisz obraz jako." i zapisz go na twardym dysku w odpowiednim folderze. Powtarzaj procedurę dla każdego wybranego przez siebie obrazka, którzy chcesz by znalazł się w Twoim VS.

Znajdź muzykę

PhotoStory 3 ma wbudowane pliki muzyczne, których możesz użyć. Możesz użyć własnej ulubionej muzyki w formacie mp3. Wybierz taką, która głęboko porusza Twoje uczucia.

Cokolwiek silnie oddziałuje na Twoje emocje jest dobre do użycia. Zauważ, że emocje pełnią ważną rolę podczas oglądania VS, ponieważ przykuwają uwagę i są skutecznym sposobem na uruchomienie prawa przyciągania.

Złóż wszystko razem

Dodaj grafikę

Uruchom PhotoStory 3.
Naciśnij na "Begin a new story".
Naciśnij na "Import Pictures" i wybierz wszystkie obrazy, które zapisałeś sobie wcześniej.

W tym momencie zobaczysz pasek z wszystkimi obrazkami, które wybrałeś i różne opcje. Nie będę omawiać wszystkich szczegółów i możliwości, które tam są ponieważ zawsze możesz zaglądnąć do pliku z pomocą w programie. Radzę poeksperymentować.

Kiedy jesteś już gotowy, naciśnij "Next".

Dodaj tekst

Tutaj możesz dodać tekst do obrazów. Kliknij na każdy obrazek i dodaj do niego tekst określający cel. Tekst pojawi się na obrazie jako część wideo.

Kiedy to zrobisz naciśnij "Next "

Opuść nagrywanie głosu (Voice Recoding)

Ta część pozwala nagrać wiadomość głosową do każdego obrazu. Najprawdopodobniej nie będziesz chciał nic z tym zrobić. Kiedy oglądasz swoje VS, upewnij się, że sam czytasz tekst w myślach albo głośno, a nie jedynie słuchasz głosu, który odczytuje Ci Twoje cele.

Kiedy jesteś gotowy naciśnij "Next"

Dodaj muzykę

Ta strona pozwala dodać muzykę do Twojego filmu. Możesz importować własny plik MP3 lub wykorzystać muzykę wbudowaną w program PhotoStory. Zobacz co Ci będzie bardziej odpowiadać i wykonuj kolejno podane instrukcje.

Następnie kliknij "Next "

Generuj wideo

Ostatnia część pozwala ustalić rozmiar filmu w zależności od tego, jak zamierzasz oglądać swoje VS. Podaję kroki umożliwiające stworzenie pliku do odtwarzania na iPOD, lub komputerze.

Wybierz "Save your story for playback on your computer".

Wybierz miejsce gdzie chcesz przechowywać plik na twardym dysku.

Wybierz "Settings." menu.

Jeśli chcesz używać pliku do wyświetlania na iPOD wybierz "Profile for computers - 2 (640×480). Taka rozdzielczość jest wyższa niż potrzebujesz, ale daje to lepszy wynik końcowy. Jeśli chcesz oglądać swoją pracę na komputerze możesz wybrać jakiekolwiek ustawienia, bo wszystko będzie działać, jak trzeba.

Kliknij "Next"

Zostanie wygenerowany plik o rozszerzeniu .wmv.

Możesz go oglądać na komputerze za pomocą Windows Media Player po prostu dwukrotnie klikając na niego.

Umieszczenie Vision Statement na Video iPOD

Jeśli tylko masz iPODa umieszczenie swojego VS na nim jest świetnym pomysłem. Możesz wtedy swoje cele oglądać wszędzie i w każdej chwili.

Żeby to zrobić musisz zmienić format pliku na mp4. do czego potrzebny Ci będzie własny konwerter. Jest takich kilka, a jednym z nich jest bezpłatny Videora iPOD converter.

Do pobrania tutaj - ahttp://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/ (ok. 6MB)

Zainstaluj i uruchom.

Wybierz "Setup" (po lewej stronie)

W ustawieniach (Settings) zaznacz "MPEG-4/320×240/768kbps Stereo 128kbps". Wynikiem będzie dobry dźwięk i płynna animacja.
Wybierz miejsce gdzie ma się zapisać przeformatowany plik.
Wybierz "Convert" (po lewej stronie)
Wybierz One-Click transcode.
Wskaż plik .wmv wcześniej utworzony przez PhotoStory.

W tym momencie proces konwersji powinien się rozpocząć. Poczekaj, aż się zakończy.

Wynikiem jest uzyskanie pliku MP4 z Twoim VS. Żeby umieścić go na iPOD:

Rozwiń iTunes.
Idź do menu File I wybierz Import.
Odszukaj swój plik MP4 I wybierz go.

Powinieneś móc znaleźć swoje VS w Movies.

Podsumowanie

Chciałbym móc zobaczyć Twoje VS, więc kiedy je stworzysz i umieścisz na YouTube lub Google video, powiadom mnie o tym!

Umieszczę tutaj link do niego, żeby inni mogli się nim również cieszyć.