logo

ARTYKUŁY
KONTAKT

E-MAIL

Skype: Skype 

Prze z lata uczyłem dzieci o prostej, ale skutecznej koncepcji - filozofii mrówki. Myślę, że każdy powinien badać mrówki. Mają zadziwiającą czteropunktową filozofię. Oto pierwszy z nich.

Nigdy nie przestawaj. To dobra filozofia. Jeśli mrówki gdzieś idą, a ty będziesz próbował je zatrzymać, poszukają innej drogi. Będą przechodzić ponad, pod lub obejdą dookoła. Nie przestaną szukać. Doskonała filozofia - nigdy nie przestawać szukać drogi dojścia do celu, do którego spodziewałeś się dojść.

Po drugie - myśl o zimie przez całe lato. To bardzo ważna perspektywa. Nie możesz być tak naiwny, żeby sądzić, że lato będzie trwało wiecznie. Tak więc mrówki gromadzą jedzenie na zimę w środku lata.

Starożytna opowieść mówi 'nie buduj swojego domu w lecie na piasku'. Dlaczego potrzebna jest nam ta rada? Ponieważ należy być realistą. W lecie może przyjść burza. Musisz myśleć o skale kiedy cieszysz się piaskiem i słońcem. Wybiegaj myślą w przyszłość.

Trzeci punkt tej filozofii to fakt, że mrówki myślą o lecie przez całą zimę. To bardzo ważne. Podczas zimy mrówki przypominają sobie "to nie będzie trwać długo; niedługo stąd wyjdziemy." I pierwszego ciepłego dnia już są na zewnątrz. Jeśli znowu wróci zimno, mogą się schować, ale potem zaraz pierwszego ciepłego dnia wychodzą. Nie mogą się tego momentu doczekać.

I oto ostatni punkt filozofii mrówek. Jak dużo gromadzą podczas lata, żeby się przygotować do zimy? Tyle ile zdołają. Co za niewiarygodna filozofia.

To dopiero wspaniałe seminarium na które warto pójść - seminarium mrówek. Nigdy nie poddawaj się, wybiegaj myślą w przyszłość, bądź pozytywnie nastawiony i rób wszystko co zdołasz zrobić.

Życzę sukcesów,

Jim Rohn

żródło http://www.JimRohn.com